Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. (WIĘCEJ) Rozumiem

Ortodonta | Szczecin

Leczenie ortodontyczne jest możliwe do przeprowadzenia w każdym wieku, jednak wynik leczenia zależy nie tylko od stopnia nasilenia wady zgryzu, zastosowanej metody leczenia, ale również od współpracy ze strony Pacjenta. Aby proces leczenia przebiegał właściwie, Pacjent zobowiązany jest do zgłaszania się na wizyty kontrolne i bezwzględnego przestrzegania zaleceń swojego terapeuty. Oferujemy Państwu bogatą ofertę aparatów zarówno stałych jak i ruchomych. Lekarz ortodonta na podstawie wywiadu medycznego i stomatologicznego, badania klinicznego, analizy gipsowych modeli uzębienia i zdjęć rtg opracuje plan leczenia i wybierze odpowiedni dla danego Pacjenta aparat ortodontyczny.

Jak wyglądają kolejne etapy leczenia ortodontycznego?

1. Najpierw pacjent umówiony zostaje na konsultację ortodontyczną do naszego specjalisty ortodonty dr n. med. Katarzyny Lubińskiej. Na tej wizycie Pani doktor wysłucha zgłaszanych przez ciebie problemów i twoich oczekiwań, oraz odbędzie się ocena warunków zgryzowych. Najlepiej jeśli masz świeżo wyleczone wszystkie zęby i zgłosisz się z aktualnym pantomogramem (dotyczy pacjentów od 7 roku życia). Jeśli będzie potrzeba wykonane zostaną wyciski zębów i dostaniesz skierowanie na wykonanie dodatkowych zdjęć rtg, lub zostaniesz skierowany na dodatkową konsultację do lekarzy innych specjalności np. do periodontologa, chirurga szczękowo-twarzowego. Ważne jest, aby podejść multidyscyplinarnie do twojego problemu.

2. Po zebraniu wszystkich wyników przeprowadzonych badań przedstawiony zostanie indywidualny plan leczenia. Dowiesz się jak będzie wyglądało twoje leczenie ortodontyczne, zostaną ci przedstawione różne rodzaje aparatów spośród, których będzie można wybrać ten najskuteczniejszy i najbardziej odpowiedni dla ciebie. Przedstawiony zostanie przybliżony czas leczenia i kosztorys. Czas leczenia zależy od tego jak skomplikowana jest twoja wada zgryzu, jaki masz rodzaj aparatu i czy czynnie uczestniczysz w procesie leczenia (tzn. zgłaszasz się zawsze na wyznaczone wizyty aktywacyjne i w razie jakichkolwiek awarii aparatu, oraz czy stosujesz się do zaleceń specjalisty – np. nosisz systematycznie zalecone wyciągi elastyczne).

3. Rozpoczynasz leczenie ortodontyczne!!! Aparaty zdejmowane/ruchome: Na tej wizycie dostaniesz aparat zdejmowany i dr n. med. Katarzyna Lubińska wytłumaczy ci ja go używać . Zazwyczaj aparat zdejmowany należy nosić minimum 14 godzin w ciągu doby. Sukces leczenie w dużym stopniu zależy od współpracy i pilności pacjenta. Aparaty stałe: Dr n. med. Katarzyna Lubińska przygotuje odpowiednio twoje zęby do przyklejenia zamków ortodontycznych. Zakładanie aparatu nie boli. Pozycjonowanie zamków odbywa się w sposób niezmiernie precyzyjny, więc założenie aparatu ortodontycznego na jeden łuk zajmuje około godziny czasu. Pani doktor odpowie na wszystkie twoje pytania i wytłumaczy ci jak skutecznie dbać o higienę podczas noszenia aparatu i jak postępować z delikatnym aparatem aby uniknąć awarii.

4. Przebieg leczenia ortodontycznego – wizyty ortodontyczne: W procesie leczenia ortodontycznego konieczna jest współpraca pacjenta. Aparat ortodontyczny musi być aktywowany na każdej wizycie kontrolnej. Pani doktor powie ci kiedy zgłosić się na wizytę aktywacyjną. Zależy to od tego jak bardzo złożona jest twoja wada zgryzu, jaki jest moment procesu leczenia i jaki rodzaj aparatu stosujesz. Zazwyczaj odbywają się one co miesiąc i trwają około 20 minut. Być może dostaniesz do domu, na pewnym etapie leczenia wyciągi elastyczne, które należy nosić w sposób przedstawiony indywidualnie przez naszego specjalistę dr n.med. Katarzynę Lubińską. Na każdej wizycie otrzymasz odpowiedzi na twoje pytania i udzielone zostaną ci informacje na temat postępów leczenia.

5. Zakończenie aktywnego leczenia ortodontycznego i zdejmowanie aparatu ortodontycznego (odklejenie zamków): Wizyta trwa od 40 (1 łuk) -80 minut (2 łuki), delikatnie i bezboleśnie zdejmujemy aparat ortodontyczny i oczyszczamy zęby, wykonane zostaną wyciski. Specjalista ortodonta dobierze odpowiedni dla twojego indywidualnego przypadku sposób retencji. Przyklejone zostaną stałe retainery lub/i wykonamy dla ciebie zdejmowane retainery. Dowiesz się jak często masz je nosić i przez jak długi okres czasu. Teraz twoje wizyty kontrolne będą odbywać się: pierwsza 2 miesiące po zdjęciu aparatu, a potem już tylko co pół roku.Nasz ortodonta - Katarzyna Lubińska Aparat Harmony


Dane kontaktowe

tel. +48 91 423 01 57
kom. 507 550 711
gabinet@stomatologmazurek.pl
www.stomatologmazurek.pl