Periodentologia | Szczecin

Periodontopatie to schorzenia dotyczące tkanek przyzębia, czyli tkanek otaczających zęby. Powstają w wyniku procesu zapalnego wywołanego przez drobnoustroje chorobotwórcze gromadzące się w miejscu zetknięcia dziąseł z zębami, czyli przez powstałą w tym miejscu płytkę bakteryjną.

Pierwszymi niepokojącymi objawami są: zaczerwienienie, obrzęk i krwawienie dziąseł podczas szczotkowania a także spożywania twardych pokarmów . Gdy dojdzie do wytworzenia kamienia nazębnego, który jest zmineralizowana płytką nazębną, stan określany jako zapalenie dziąseł, pogłębia się, gdyż nieleczony prowadzi do rozwoju choroby przyzębia. Manifestuje się to obniżaniem dziąseł i tworzeniem kieszonek dziąsłowych, czego konsekwencją jest rozchwianie a z czasem wypadanie zębów.

Aby zapobiec chorobie przyzębia zachęcamy do częstych wizyt kontrolnych, na których bardzo dokładnie usuniemy płytkę bakteryjną, kamień nazębny zarówno nad- jak i poddziąsłowy i nieestetyczne osady przy użyciu narzędzi ultradźwiękowych i piaskarki.
Dane kontaktowe

tel. +48 91 423 01 57
kom. 507 550 711
gabinet@stomatologmazurek.pl
www.stomatologmazurek.pl